Aktualności

 

Wysłuchaj komentarza do Ewangelii z 8 lipca 2024 (Mt 9, 18-26) – Cuda, kliknij >>>
 
Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza
 
Gdy Jezus mówił do uczniów, oto przyszedł do Niego pewien zwierzchnik synagogi i oddając Mu pokłon, prosił: «Panie, moja córka dopiero co skonała, lecz przyjdź i połóż na nią rękę, a żyć będzie». Jezus wstał i wraz z uczniami poszedł za nim. Wtem jakaś kobieta, która dwanaście lat cierpiała na krwotok, podeszła z tyłu i dotknęła się frędzli Jego płaszcza. Mówiła bowiem sobie: «Żebym choć dotknęła Jego płaszcza, a będę zdrowa». Jezus obrócił się i widząc ją, rzekł: «Ufaj, córko! Twoja wiara cię ocaliła». I od tej chwili kobieta była zdrowa. Gdy Jezus przyszedł do domu zwierzchnika i zobaczył fletnistów oraz tłum zgiełkliwy, rzekł: «Odsuńcie się, bo dziewczynka nie umarła, tylko śpi». A oni wyśmiewali Go. Skoro jednak usunięto tłum, wszedł i ujął ją za rękę, a dziewczynka wstała. Wieść o tym rozeszła się po całej tamtejszej okolicy.
 
Oto słowo Pańskie.

 

Komentarz do Ewangelii – 30 czerwca 2024 (Mk 5, 21-43) z nawiązaniem do życia Abp. Antoniego Baraniaka, kliknij >>>
 
W tle widoczna jest tablica poświęcona pamięci abpa Antoniego Baraniaka, którą w maju 2012 roku poświęcił bp Stanisław Napierała.
 
Tablicę zamontowano na kamieniu przed willą, do której abp. Baraniak trafił 29 grudnia 1955 r. po dwuletnim pobycie w mokotowskim więzieniu w Warszawie. Pamięć o tym, że abp Antonii Baraniak w latach 1955-1956 był przez władze komunistyczne przetrzymywany i izolowany w Marszałkach, trwa.

„Marszałki to mało znane miejsce, w którym przebywał abp Antoni Baraniak” – mówili podczas audycji Gość Dnia Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej ks. Sebastian Łagódka i ks. Dariusz Szyszka SDB
 
Jeśli nazwa miejscowości ,,Marszałki” mało wam mówi, to koniecznie posłuchajcie rozmowy, poniżej.

 

Mamy okazję rozpocząć Nowy Rok 2023/2024 Eucharystią, która w Pustelni będzie odprawiona o północy – w intencji Strażników Najświętszego Sakramentu! ?
 
31 grudnia 2023, od 23.00 będziemy kolędować i modlić się, przygotowując równocześnie do uczestnictwa we Mszy Świętej. Zapraszamy wszystkich Strażników Najświętszego Sakramentu i chętnych!
 
Do zobaczenia!!!