Informacje

Pustelnia Salezjańska – Ognisko Miłosierdzia zaprasza, przez cały rok, do przeżycia indywidualnych rekolekcji w duchu pustyni. Mogą w nich uczestniczyć: kapłani, osoby konsekrowane, świeccy i młodzież powyżej 18 roku życia, zarówno mężczyźni jak i kobiety. Każdy z uczestników rekolekcji odpowiada osobiście za sposób przeżywania tego czasu, pamiętając zawsze, że najważniejszą sprawą, o którą tutaj dbamy jest troska o coraz głębszy kontakt z Bogiem.

 

Dlatego, dla jasności wspólnego celu, jedności ducha tych rekolekcji i zapewnienia spokoju w ich przeżywaniu, nie przyjmujemy grup mających swój własny program, tylko pojedyncze osoby chcące włączyć się w naszą propozycję. Regulamin domu wraz z planem dnia, znajduje się na stronie internetowej pustelni: www.pustelniamarszalki.pl . Otrzyma je każdy, kto zechce na jakiś czas, włączyć się w życie monastyczne, aby tworzyć wraz z nami rekolekcyjną wspólnotę. Być może zapoznanie się z regulaminem domu – o dość surowym charakterze – stanie się zachętą do spędzenia kilku rekolekcyjnych dni w zaciszu naszego eremu.

Rezerwacji miejsc oraz informacji szczegółowych udziela ks. Dariusz Szyszka salezjanin-pustelnik (jego tel. 696 451 302; najlepiej kontaktować się z nim w godz. 14.00–15.00 i 19.00–20.00).

Zapisów można dokonywać również logując się na stronie www pustelni lub kontaktując się osobiście z administratorem strony (jego dane podane są w kontaktach).