Aktualności

„Cisza pomaga duszy usłyszeć więcej”   Pustelnie odwiedziliśmy  w dniu naszej   30 – rocznicy ślubu . Był to nasz wspólny duchowy prezent. Zapoznając się wcześniej z planem dnia, Regulaminem Domu Rekolekcyjnego byliśmy przygotowani na adoracje, modlitwę, pracę. W sposób naturalny poddaliśmy się harmonii zajęć  panujących w Pustelni.

    Dużym wyzwaniem dla nas była modlitwa i adoracja Najświętszego Sakramentu  wczesnym rankiem, ale  w ciągu dnia  było za to dużo radości i pokoju w naszych sercach. Czas spędzony przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie nie jest czasem straconym. W momencie spotkania wyciszasz swój umysł i serce, odrzucasz rozpraszające myśli i wysłuchujesz tego, co Bóg mówi do Ciebie. Słowa i natchnienia, jakie usłyszeliśmy od Pana w czasie modlitwy osobistej będą wskazówkami na dalsze nasze nawracające życie. Pan otworzył nam oczy na kwestie problemowe w naszym małżeństwie, pozwolił widzieć więcej.    

   Cenne pouczenia, rady oraz odpowiedzi na nurtujące nas pytania udzielił nam ksiądz w czasie indywidualnej rozmowy. Ks. Dariusz daje świadectwo swoim ascetycznym życiem.  Przybywającym do Pustelni przekazuje słówko, które jest osobista refleksją  nawiązującą do Liturgii dnia. Osobiście dotknął nas problem poruszony przez kapłana a mianowicie marnowanie żywności. Nie zdawaliśmy sobie tak do końca sprawy, że rzeczą niezwykle ważną w życiu jest z rozsądkiem i umiarem dokonywać zakupu produktów żywnościowych. Niestety w naszym domu dochodziło do „wyrzucania” niewielkiej ilości żywności, ale jednak. W Pustelni dowiedzieliśmy się, że można na wiele sposobów zapobiegać marnowaniu żywności. W czasie przygotowywania posiłków zaobserwowaliśmy, iż ksiądz szczególną wagę przywiązuje do kwestii gospodarowania żywnością. Zepsucia produktów można uniknąć przez mrożenie ich, przygotowanie dań z tego, co nie zjedzone lub dzielenie się z innymi np. rodziną, znajomymi. Po powrocie zaczęliśmy w opisany sposób zapobiegać marnotrawstwu. Z doświadczenia również wiemy, iż praktyka podejmowania postu uwalnia w nas pragnienie wdzięczności Bogu za dar pożywienia.

    Z pewnością swoją postawą wpłyniemy na dzieci, bo przecież mamy świadomość, że w dalszym ciągu wielu ludzi w różnych krajach cierpi z powodu biedy i głodu. 


Pustelnia to miejsce spotkania z Panem, czas na przyjmowanie jego miłości, doświadczanie jej.  Jest to również spotkanie z ludźmi , którzy tak jak Ty pragną poznać  Boga, być blisko Niego i cieszyć się Jego obecnością. 

Zatrzymaj się w tym miejscu, a nasz Pan obdaruje Cię łaskami, których potrzebujesz, uspokoi Twoje serce, wypełni je sobą....


                                                                         Marzena i Jarosław

  

NOWA EWANGELIZACJA

PODAJ DALEJ – OD SERCA DO SERCA

Dnia 31 lipca 2021 roku, rozpoczęliśmy nowe dzieło ewangelizacyjne w pustelni salezjańskiej w Marszałkach. 

Jest to odpowiedź na potrzeby czasu i chwili!

Dziś, bardziej niż kiedykolwiek, potrzeba przemyślenia i wyznaczenia nowych działań na rzecz przemiany świata w duchu Ewangelii. 

Dziś nie wystarczą już kursy i masowe wydarzenia o treści religijnej.

Dziś potrzeba „PRZEKAZU WPROST” – od serca do serca!

Nowe dzieło ewangelizacyjne, które rozpoczynamy, ma za swoich patronów dwóch gigantów duchowych: ŚW. IGNACEGO Z LOYOLI I ŚW. JANA BOSKO. Oni, z odwagą i entuzjazmem, zapoczątkowali w swoich czasach dzieło nowej ewangelizacji w nowym stylu.

Kiedy inni byli ogarnięci strachem, kiedy  sytuacja była bardzo trudna, kiedy Kościół katolicki przeżywał kryzys i był w zagrożony atakiem ze strony świata, Oni pokazali, że ratunek jest w Jezusie Chrystusie!

TERAZ KOLEJ NA NAS! 

Całe to dzieło zanurzyliśmy we PRZENAJDROŻSZEJ KRWI  JEZUSA CHRYSTUSA i ofiarowaliśmy w ręce NIEPOKALANEJ WSPOMOŻYCIELKI.

Przejdźmy teraz do meritum sprawy!

Zapraszamy chętnych, którzy chcieliby włączyć się w to dzieło do uczestnictwa w spotkaniach formacyjnych – nazywamy się „KOMANDOSI CHRYSTUSA”. 

Spotkania formacyjne, to Eucharystia wraz z konferencją, będziemy je mieli

w każdy pierwszy piątek miesiąca o godz. 18.00, w pustelni salezjańskiej w Marszałkach.

Pierwsze spotkanie formacyjne  odbyło w 6 sierpnia 2021 r., w święto Przemienienia Pańskiego. To spotkanie poświęciliśmy przypomnieniu sobie kerygmatu naszej wiary! 

Poniżej zostanie podanych kilka informacji o kerygmacie oraz linki, gdzie można pogłębić tę tematykę.

Metodą naszego działania jest prosty gest – PODAJ DALEJ

W tym celu, dla poznania tej metody, zachęcamy do obejrzenia filmu „Podaj dalej”. 

Zadanie polega na przekazaniu trzem kolejnym osobom tego co sam zrozumiałem – oczywiście z pasją ewangelizatora, danie świadectwa o swojej miłości do Chrystusa i Kościoła, a te osoby czynią to samo wobec następnych trzech osób itd.. W ten sposób tworzy się sieć przekazu, która bardzo szybko się rozrasta.

Wierzymy w to głęboko, że WIARA, dzięki odwadze i gorliwości komandosów Chrystusa dotrze do najdalszych zakątków ziemi i opanuje cały świat, czyniąc z niego ZIEMIĘ ŚWIĘTĄ!!!

Przeżyj razem z nami przygotowanie do Zesłania Ducha Świętego w pustelni

NOWENNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO

14-21 maja 2021r. - godz. 19.30

Konferencje na temat: 

DARY DUCHA ŚWIĘTEGO W KOŚCIELE I DLA KOŚCIOŁA

 

WIGILIA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 

Temat: ŻYJMY DUCHOWOŚCIĄ SAKRAMENTALNĄ!

22 maja 2021r. - rozpoczynamy o godz. 20.00

w programie

  • SAKRAMENTALNA DROGA KRZYŻOWA 
  • RÓŻANIEC ODNOWY SAKRAMENTALNEJ 
  • ODNOWIENIE PRZYRZECZEŃ CHRZCIELNYCH
  • BŁOGOSŁAWIEŃSTWO NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM
  • MSZA ŚW. O PÓŁNOCY

 

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

23 maja 2021r., o godz. 00.00

Uroczysta EUCHARYSTIA

intencja

prośba o wylanie Ducha Świętego i dary Ducha Świętego dla uczestników liturgii!

 

NOWENNA DO MARYI WSPOMOŻYCIELKI WIERNYCH 15-23 maja 2021

Maryja będzie czuwała razem z nami – jak z Apostołami w Wieczerniku! 

UROCZYSTOŚĆ MARYI WSPOMOŻYCIELKI WIERNYCH I MATKI KOŚCIOŁA 

24 maja 2021r.

Msze św.  w pustelni: godz. 12.00 i 18.00

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO PUSTELNI!!!