Świadectwo

Świadectwo

„Cisza pomaga duszy usłyszeć więcej”   Pustelnie odwiedziliśmy  w dniu naszej   30 – rocznicy ślubu . Był to nasz wspólny duchowy prezent. Zapoznając się wcześniej z planem dnia, Regulaminem Domu Rekolekcyjnego byliśmy przygotowani na adoracje, modlitwę, pracę. W sposób naturalny poddaliśmy się harmonii zajęć  panujących w Pustelni.

    Dużym wyzwaniem dla nas była modlitwa i adoracja Najświętszego Sakramentu  wczesnym rankiem, ale  w ciągu dnia  było za to dużo radości i pokoju w naszych sercach. Czas spędzony przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie nie jest czasem straconym. W momencie spotkania wyciszasz swój umysł i serce, odrzucasz rozpraszające myśli i wysłuchujesz tego, co Bóg mówi do Ciebie. Słowa i natchnienia, jakie usłyszeliśmy od Pana w czasie modlitwy osobistej będą wskazówkami na dalsze nasze nawracające życie. Pan otworzył nam oczy na kwestie problemowe w naszym małżeństwie, pozwolił widzieć więcej.    

   Cenne pouczenia, rady oraz odpowiedzi na nurtujące nas pytania udzielił nam ksiądz w czasie indywidualnej rozmowy. Ks. Dariusz daje świadectwo swoim ascetycznym życiem.  Przybywającym do Pustelni przekazuje słówko, które jest osobista refleksją  nawiązującą do Liturgii dnia. Osobiście dotknął nas problem poruszony przez kapłana a mianowicie marnowanie żywności. Nie zdawaliśmy sobie tak do końca sprawy, że rzeczą niezwykle ważną w życiu jest z rozsądkiem i umiarem dokonywać zakupu produktów żywnościowych. Niestety w naszym domu dochodziło do „wyrzucania” niewielkiej ilości żywności, ale jednak. W Pustelni dowiedzieliśmy się, że można na wiele sposobów zapobiegać marnowaniu żywności. W czasie przygotowywania posiłków zaobserwowaliśmy, iż ksiądz szczególną wagę przywiązuje do kwestii gospodarowania żywnością. Zepsucia produktów można uniknąć przez mrożenie ich, przygotowanie dań z tego, co nie zjedzone lub dzielenie się z innymi np. rodziną, znajomymi. Po powrocie zaczęliśmy w opisany sposób zapobiegać marnotrawstwu. Z doświadczenia również wiemy, iż praktyka podejmowania postu uwalnia w nas pragnienie wdzięczności Bogu za dar pożywienia.

    Z pewnością swoją postawą wpłyniemy na dzieci, bo przecież mamy świadomość, że w dalszym ciągu wielu ludzi w różnych krajach cierpi z powodu biedy i głodu. 


Pustelnia to miejsce spotkania z Panem, czas na przyjmowanie jego miłości, doświadczanie jej.  Jest to również spotkanie z ludźmi , którzy tak jak Ty pragną poznać  Boga, być blisko Niego i cieszyć się Jego obecnością. 

Zatrzymaj się w tym miejscu, a nasz Pan obdaruje Cię łaskami, których potrzebujesz, uspokoi Twoje serce, wypełni je sobą....


                                                                         Marzena i Jarosław

  

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.