NOWA EWANGELIZACJA

NOWA EWANGELIZACJA

NOWA EWANGELIZACJA

PODAJ DALEJ – OD SERCA DO SERCA

Dnia 31 lipca 2021 roku, rozpoczęliśmy nowe dzieło ewangelizacyjne w pustelni salezjańskiej w Marszałkach. 

Jest to odpowiedź na potrzeby czasu i chwili!

Dziś, bardziej niż kiedykolwiek, potrzeba przemyślenia i wyznaczenia nowych działań na rzecz przemiany świata w duchu Ewangelii. 

Dziś nie wystarczą już kursy i masowe wydarzenia o treści religijnej.

Dziś potrzeba „PRZEKAZU WPROST” – od serca do serca!

Nowe dzieło ewangelizacyjne, które rozpoczynamy, ma za swoich patronów dwóch gigantów duchowych: ŚW. IGNACEGO Z LOYOLI I ŚW. JANA BOSKO. Oni, z odwagą i entuzjazmem, zapoczątkowali w swoich czasach dzieło nowej ewangelizacji w nowym stylu.

Kiedy inni byli ogarnięci strachem, kiedy  sytuacja była bardzo trudna, kiedy Kościół katolicki przeżywał kryzys i był w zagrożony atakiem ze strony świata, Oni pokazali, że ratunek jest w Jezusie Chrystusie!

TERAZ KOLEJ NA NAS! 

Całe to dzieło zanurzyliśmy we PRZENAJDROŻSZEJ KRWI  JEZUSA CHRYSTUSA i ofiarowaliśmy w ręce NIEPOKALANEJ WSPOMOŻYCIELKI.

Przejdźmy teraz do meritum sprawy!

Zapraszamy chętnych, którzy chcieliby włączyć się w to dzieło do uczestnictwa w spotkaniach formacyjnych – nazywamy się „KOMANDOSI CHRYSTUSA”. 

Spotkania formacyjne, to Eucharystia wraz z konferencją, będziemy je mieli

w każdy pierwszy piątek miesiąca o godz. 18.00, w pustelni salezjańskiej w Marszałkach.

Pierwsze spotkanie formacyjne  odbyło w 6 sierpnia 2021 r., w święto Przemienienia Pańskiego. To spotkanie poświęciliśmy przypomnieniu sobie kerygmatu naszej wiary! 

Poniżej zostanie podanych kilka informacji o kerygmacie oraz linki, gdzie można pogłębić tę tematykę.

Metodą naszego działania jest prosty gest – PODAJ DALEJ

W tym celu, dla poznania tej metody, zachęcamy do obejrzenia filmu „Podaj dalej”. 

Zadanie polega na przekazaniu trzem kolejnym osobom tego co sam zrozumiałem – oczywiście z pasją ewangelizatora, danie świadectwa o swojej miłości do Chrystusa i Kościoła, a te osoby czynią to samo wobec następnych trzech osób itd.. W ten sposób tworzy się sieć przekazu, która bardzo szybko się rozrasta.

Wierzymy w to głęboko, że WIARA, dzięki odwadze i gorliwości komandosów Chrystusa dotrze do najdalszych zakątków ziemi i opanuje cały świat, czyniąc z niego ZIEMIĘ ŚWIĘTĄ!!!

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.