List do Duchowych Strażników NS

List do Duchowych Strażników NS

Marszałki, dn. 19.03.2020 r.

Drogi memu sercu Strażniku Najświętszego Sakramentu!

Pan Bóg wybrał sobie Świętego Józefa na Opiekuna Świętej Rodziny. On, w odpowiedzi na Boże wezwanie, podporządkował Mu całe swoje życie. Bóg mówił do jego serca, a święty posłuszny Jego natchnieniom służył z oddaniem Jezusowi i Maryi. 

Święty Józef jest patronem naszej Wspólnoty Strażników Najświętszego Sakramentu, która, w co głęboko wierzymy, jest także owocem Bożego natchnienia. Pomyślałem więc, że Jego liturgiczne wspomnienie (19 marca), będzie to dobra okazja, aby skierować do Ciebie, Drogi Strażniku Jezusa Eucharystycznego, kilka ciepłych słów☺ (pomimo trudnego czasu).

Przeżywając Wielki Post bierzemy na ramiona, wraz z Jezusem, krzyż naszej codzienności. W tym czasie nasza Ojczyzna i świat  przeżywają trudny okresie epidemii. Nie wiemy co przyniesie kolejny dzień, ale dzięki wierze jesteśmy spokojni o jutro, które, w co głęboko wierzymy, ma być naznaczone znamieniem „CZUWANIA” – czuwajcie i bądźcie gotowi, bo o godzinie, której się nie spodziewacie Syn Człowieczy przyjdzie (por. Mt 24,42-44)! W pustelni każdego dnia modlimy się o oddalenie tej epidemii,śpiewając w tej intencji Suplikacje. 

Dziś (19 marca) rozpoczyna swój szturm do nieba pierwsza Róża w krucjacie modlitwy za kapłanów i zakonników, w intencji wynagradzającej za ich zniewagi i niewierności, z prośbą o świętość życia dla nich! Jest to wieczysta nowenna pompejańska – jedna RÓŻA liczy 56 osób. Jeżeli Drogi Strażniku, byłbyś zainteresowany tą formą modlitwy, to proszę zadzwoń do Pan Bożenki, Ona poda Ci więcej informacji!

W każdy 13 dzień miesiąca, o godz. 19.00, również w tej intencji  za kapłanów i zakonników, sprawujemy Eucharystię i przeżywamy nabożeństwo maryjne – jak prosiła Matka Boża Pierinę w Montichiari we Włoszech. Zapraszam do uczestnictwa, jak się uda to także ciałem, jeśli nie , to duchem na pewno☺!


Każda pierwsza środa miesiąca, jest poświęcona św. Józefowi, naszemu patronowi. O godz. 17.30 przeżywamy nabożeństwo ku czci  Przeczystego Serca Oblubieńca Maryi , a o godz. 18.00 jest Eucharystia w intencji wszystkich członków wspólnoty Strażników Najświętszego Sakramentu. Pamiętamy o żywych i zmarłych jej członkach, kładąc na ołtarzu Księgę Strażnika Najświętszego Sakramentu, gdzie wpisane są również Twoje dane.  Tak duchowo łączymy się ze wszystkimi, ale zapraszamy też do uczestnictwa ciałem.

Teraz czas złożyć sobie życzenia!

Zróbmy wszystko co w naszej mocy, aby RADOŚĆ WIELKANOCNEGO PORANKA, nie była tylko pięknym życzeniem.  Jezus nie umarł po to, abyśmy tylko pięknie mówili, ale przede wszystkim, abyśmy PIĘKNIE ŻYLI! To jest najpiękniejsza rzecz jaką możemy zrobić, dla zagubionego i pogrążonego dziś w smutku świata, przypomnieć o tym, że JEZUS ZMARTWYCHWSTAŁ I OTWORZYŁ NAM DROGĘ DO NIEBA! 

Jezus żyje – Alleluja! Niech żyje w Tobie, we mnie i w NAS☺!

Pamiętajmy, że teraz On chce żyć również przez nas!  Niech nasze bycie Strażnikami Najświętszego Sakramentu, obudzi w nas tę miłość i to pragnienie - aby służyć innym, modlitwą, dobrym słowem i czynami miłosierdzia!

Dziękuję Bogu, za Ciebie Kochany Bracie/ Siostro i za całą naszą Wspólnotę i z serca błogosławię

Ks. Dariusz Szyszka sdb

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.